PROTEBE

Naši sponzoři

praha4

 l net4gas albi logo 02  

l mz     

  detail top vision s.r.o. profesn vzd l v n   menu logo panter

Zvěrokruh   FilmGame

Breno  Efko

Filmexport  Bezvatriko.cz

vseprotisk  Pletiva dobrý

Grooters  Padawan

Bambule  Silic media

Fantom Print  Super ZOO

AVE  Farmapark u Toma

Články, zprávy a reportáže

Lažánky 2018 - Melunézie

Rok uplynul jako voda a chatovou osadou Lažánky u jihočeské Blatné se opět rozezněl vzrušený hlahol táborníků, kteří neváhali pro krásné zážitky přicestovat z různých koutů Čech i Slovenska.

 

Pro nejlepší kvalitu fotek ve videu změňte nastavení na 720 HD

Společně s týmem zkušených vedoucích a praktikantů je čekala cesta do Melunésie – tropického ráje a snového místa pro ty, jež hledají klid a exotiku u moře. Ještě týž den vzniklo šest cestovních kanceláří a etapová hra mohla začít. „Chcete prožít dovolenou snů? Vydejte se s Černými pasažéry do prázdninových destinací po celém světě.“ „ Rudý úsvit Vám zajistí neopakovatelné zážitky! Zvolte nás!!!“ Rozléhalo se táborem. „Lalagunana poskytuje slevy až 99,9% z ceny zájezdu, je tedy pro všechny ideální volba.“ Znělo zase odjinud. „CK Žabky má vlastní flotilu letadel a ty nejkrásnější letušky. Zmrzlina na palubě zcela zdarma a navíc dnes ke každé letence dostanete vstupenku do akvaparku jako dárek.“ Snažili se nalákat další. „Jelou kůlkids je jistota skvělé dovolené. Přidejte se k nám a vyhrajte krásné ceny.“ „Ne, volte Bílé banány, to je ideální partner pro vyvedenou dovolenou – nabízíme masáže zdarma, věštění z ruky a další zábavu různého typu!“ Z takové konkurence se partner pro cestování nevybírá snadno a cestovní kanceláře se mohly přetrhnout, aby na své služby a výhody nalákaly co nejvíc cestujících.  

DSC00270

Před každým odletem je nutné vyřídit spoustu administrativních záležitostí. A to se nevyhnulo ani našim táborníkům. Každý z nich si vlastnoručně vyrobil cestovní pas a musel si obstarat celou řadu povolení, aby mohl obdržet vízum. Poté byla již cesta do exotiky otevřená... a nebo ne?

Aby byla cesta letadlem co nejbezpečnější, museli vybraní cestující projít přísnou celní kontrolou. Celníci se přímo předháněli v tom, kdo odhalí více pašovaných věcí. A to byste se divili, kde všude se dají pašovat třeba takové diamanty, peníze nebo zvířata. Lidská vynalézavost zkrátka nezná mezí.

Nastal den D, den odletu. Letadlo společnosti United Dreams Air se pozvolna plní cestujícími. Vše je perfektní. Piloti na svých místech, usměvavé letušky usazují nadšené cestující a roznáší občerstvení a nápoje. Čeká je let do Mexika, kde je plánováno mezipřistání kvůli doplnění zásob a paliva. Motory se žhaví, letoun typu Boeing 747 roluje na ranvej. Vše je připraveno. Cestující ještě sledují bezpečnostní instruktáž  od letušek a všichni nadšeně očekávají start…

Let trval bezmála dvě hodiny, vítejte v Mexico city! Návštěva Mexika byla sice krátká, nicméně nabitá zážitky. Místní chlapík Pedro pro děti připravil zábavu ve formě body-zorbingu a promítání o vesmíru ve sférickém kině zaujalo snad úplně všechny. Ani v noci moc klidu nebylo, protože cestující se vydali pouze za svitu baterek pokořit místní nebezpečnou sopku Citlaltépetl.

DSC00798

Druhý den čekal skupinu pasažérů letu č. 151 přelet do Melunésie. Konečně. Značně unaveni z nočního řádění u sopky Citlaltépetl usedali cestující opět na připravená sedadla a z rukou usměvavých letušek přijímali nápoje a občerstvení. Někteří vlivem únavy během letu klidně podřimovali, když tu  najednou – RÁNA! „Co se to děje?“ „Ztratili jsme motor!“ „Tady věž, ozvěte se. Vše v pořádku?“  - VAROVNÝ SIGNÁL - ČERVENÉ SVĚTLO – „Ne, není. Nemáme pravý motor a ztrácíme tlak“ „Mayday! Mayday!“ „Tady věž, spojení nefunguje, neslyšíme vás!“ „Přelaďujeme na jinou frekvenci, Mayday! Mayday! Ztrácíme výšku!“ VAROVNÝ SIGNÁL – ČERVENÉ SVĚTLO – „Tady věž ztratili jsme vás z radaru, ozvěte se, opakuji, ozvěte se!“ RÁNA!!! „ Ztratili jsme i druhý motor, kolize je nevyhnutelná! Mayday! Mayday! Musíme nouzově přistát.“ „Tady věž, ozvěte se, opakuji ozvě – RÁNA!!! …….tma.

„Včera v pozdních večerních hodinách zmizel z radaru na kontrolních věžích letoun Boeing 747 letecké společnosti United Dreams Air, jenž přepravoval turisty z Mexico City do Eterno Silencio Beach v Melunésii. K neštěstí došlo patrně v neobydlené a prakticky nepřístupné pralesní oblasti severně od hranic Republiky Melunesia. Podle vyjádření expertů neexistuje reálná naděje, že by tuto děsivou leteckou katastrofu někdo přežil. Společnost United Dreams Air se k celé záležitosti odmítá zatím podrobněji vyjádřit…“

Etapová hra se přehoupla do své druhé poloviny a pro přeživší letecké katastrofy začal boj o holý život. Sami bez pomoci obklopeni hustým a temným pralesem plným nebezpečných zvířat – takto černé byly vyhlídky našich táborníků, kteří se ale do boje o body pustili s vervou a soutěživostí sobě vlastní. Kromě různých nástrah džungle bylo třeba překonat i zrádné močály, vyhnout se jedovatým hadům i nebezpečným krokodýlům. Situace se vyhrotila, když došly zásoby jídla a začal boj s hladem. Na pokraji vyčerpání bojovaly děti ještě s místními domorodci, aby pak konečně dosáhly kraje pralesa a tedy velkého vítězství. Věřím, že na zážitky a zapeklité úkoly, které musely při boji o přežití plnit, jen tak nezapomenou.

Kromě dobrodružné etapové hry prožili táborníci ještě spoustu dalších zážitků. Již tradičně se vydali na celodenní výlet do nedaleké Blatné nebo si užili den se skalními fanoušky Hvězdných válek. Večery patřily táboráku a opékání špekáčků, řádění na táborové diskotéce nebo posezení v letním kině. No a samozřejmě nemohla chybět stezka odvahy. Zkrátka a dobře pro nudu už nezbylo místo :-)

DSC00424

Ještě než se rozloučím, ráda bych poděkovala hlavním organizátorům celého tábora – Zdeně a Jindrovi. Především díky nim a jejich celoročnímu úsilí mohou děti každé léto prožívat ty nejkrásnější táborové zážitky. Poděkování patří též vedoucím a praktikantům, kteří se o táborníky ve dne v noci krásně starali a vymýšleli pro ně spoustu her a zábavy. Velký dík patří také všem sponzorům, kteří přispěli krásnými dárky pro děti. V neposlední řadě bych ráda pozdravila naše integrované táborníky, kteří jsou nedílnou součástí naší táborové rodiny, ba co víc za ta léta, co pravidelně jezdí, jsou jejím tvrdým jádrem. I díky nim má tábor nezaměnitelnou atmosféru, kterou si každoročně tak moc ráda užívám J

Věřím, že příští ročník bude opět tak vydařený, jako ten letošní.  

Za tým táborníků Pro tebe

                    Míša Mikulášková

                     oddílová vedoucí