PROTEBE

Naši sponzoři

praha4

 l net4gas albi logo 02  

l mz     

  detail top vision s.r.o. profesn vzd l v n   menu logo panter

Zvěrokruh   FilmGame

Breno  Efko

Filmexport  Bezvatriko.cz

vseprotisk  Pletiva dobrý

Grooters  Padawan

Bambule  Silic media

Fantom Print  Super ZOO

AVE  Farmapark u Toma

Články, zprávy a reportáže

Jak je tomu již dlouhá léta zvykem, uskutečnilo se i letos prázdninové setkání malých i velkých táborníků, které tradičně organizuje pražský spolek Pro Tebe. Již po několikáté se sjely děti i dospělí z různých koutů Čech i Slovenska, aby spolu strávili dva týdny plné pohody, her, soutěží a nevšedních zážitků v krásné přírodě jižních Čech. A tak se v jihočeských Lažánkách opět setkali malí, velcí, mladí, starší, zdraví i hendikepovaní, ti, kteří jezdí na tábory již léta a mají zde své přátele, na které se celý rok těší, či úplní nováčci toužící zažít tu pravou táborovou atmosféru.

IMG 0615

Letošní ročník byl určen všem, jež mají pro strach uděláno a občasné setkání s nějakým tím strašidlem je nevyvede z míry. V areálu tábora se to totiž strašidelnými bytostmi jen hemžilo. Narazit jste mohli na mumii, vlkodlaka, děsivého Frankensteina, vtipného Blobíka a občas zavítal mezi děti i samotný hrabě Drákula. Nikoho již v noci nezaskočí setkání s Bílou paní, protože se mezi dětmi zjevila hned několikrát a ty se s ní hezky spřátelily. A protože času nebylo nazbyt a narozeniny malé Mavis, dcery hraběte Drákuly, se nezadržitelně blížily, bylo potřeba přichystat jí společně se všemi strašidly v hotelu Transylvánie nezapomenutelnou oslavu. Nebyl to vůbec lehký úkol a nejeden táborník se při přípravách oslavy pořádně zapotil. Bylo nutné doručit pozvánku na oslavu Vladovi – dědovi malé Mavis, který bydlel v jeskyni, k níž vedla téměř nepřístupná cesta. Velkým oříškem se stal seznam hostů, protože oslavy se chtěla zúčastnit i celá řada jedovatých strašidel. Také bylo potřeba vybrat oslavenkyni hezký dárek a k tomu bylo nutné vypátrat, co si vlastně dívenka přeje. No a co by to bylo za oslavu bez pořádného dortu? I ten pro ni musely děti vybojovat v jedné z mnoha etapových her, které prověřovaly paměť, důvtip, schopnost orientovat se v přírodě, rychlost, mrštnost a spoustu dalších schopností, které, jak se ukázalo, našim svěřencům nechybí.

IMG 0715

Do boje o cenné etapové body se s vervou pustilo všech šest soutěžních týmů. Nakonec to však byla Bezhlavá kuřátka, která si odnesla zasloužené vítězství a nechala tak za sebou Černé upíry, Zrůdy rudé, Blivajzníky, Upíry s modrou krví i Bílé tesáky. Ale pokud si snad myslíte, že někdo smutnil, protože nevyhrál, tak to se pletete. Při pohledu na lákavé dorty, láhve Rychlých špuntů, zákusky a švédský stůl plný dobrot na nějakou prohru leckdo hned zapomněl.

Netradičním zpestřením táborového pobytu pak byla vzácná návštěva, jež dorazila až z dalekých Bradavic a zasvětila malé i velké do tajů potterovského světa. Velkým zážitkem byl pro všechny zúčastněné klasický bradavický rozřazovací ceremoniál, kdy vám na hlavu nasadí moudrý klobouk a vy se rázem stáváte členem jedné ze čtyř kolejí. Pod vedením jednotlivých profesorek pak děti dostaly příležitost vyrobit si vlastní kouzelné hůlky, sovu nebo jiného domácího mazlíčka a v neposlední řadě také velmi oblíbený sliz. Kdo chtěl, mohl vyzkoušet populární hru Famfrpál nebo se naučit zacházet se svou kouzelnou hůlkou při lekci kouzlení.

IMG 0990

Výčet aktivit, které byly pro děti během letošního tábora připraveny, ale zdaleka nekončí. Do Lažánek dorazil i kouzelník, děti si užily hned dva večery u táboráku, spojené s opékáním buřtů, diskotéky, talentovou soutěž, kvíz, letní kino či noční bojovou hru, která zkrátka nemohla chybět. Novinkou byla hodina plná chemických pokusů, při kterých vznikla například krásná lávová lampička, či před zraky všech přihlížejících vyrostl z písku velký černý had. Tradičně se též uskutečnil i celodenní pěší výlet do nedaleké Blatné a všichni se tak mohli dosyta vydovádět na místní pouti.

Domů děti odjížděly plné zážitků a mnoho z nich naznačovalo, že by zůstalo i o pár dní déle, kdyby to bylo možné. Toto zjištění nám vedoucím udělá pokaždé velkou radost, protože je ukázkou toho, že dětem se tábor opravdu líbí a veškerá práce a snaha, která se za vším ukrývá, má smysl a kouzlí na spoustě dětských tváří i na tvářích našich dospělých hendikepovaných kamarádů moc krásné úsměvy.

P8162138

Závěrem bych chtěla jménem celé naší táborové bandy velmi poděkovat všem štědrým sponzorům, kteří organizaci Pro Tebe podpořili, či ji již dlouhodobě podporují a díky jim si mohou děti z tábora odvézt nejen spoustu pěkných zážitků, ale i něco hezkého na památku.

                                                                                                                      Za tým táborníků Pro Tebe

                                                                                                                      Michaela Mikulášková

                                                                                                                      oddílová vedoucí